Obchody Narodowego Święta Niepodległości w szkole przy ulicy Marii Konopnickiej

miniatura

 

Dnia 9 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona obchodom Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przedstawili spektakl ukazujący utratę niepodległości przez Polskę w czasie zaborów, jak i jej odzyskanie w 1918 roku.
Na początku przy nastrojowej muzyce młodzi tancerze z naszej szkoły wykonali układ taneczny z biało-czerwonymi wstążkami. Następnie w słowach utworów muzycznych i wierszy uczniowie przypomnieli długą drogę Polski do upragnionej wolności. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny. Uczniowie poznali postać Marszałka Piłsudskiego oraz obejrzeli prezentację multimedialną na temat współczesnego patriotyzmu. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród uczniów przynależności narodowej, pielęgnowanie kultury i tradycji.

Dyrektor Szkoły Pan Dawid Olejniczak podziękował uczniom i nauczycielom za udział w tak pouczającej lekcji historii i patriotyzmu. Następnie Dyrektor Szkoły zaprosił uczniów i nauczycieli na kościańskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się na wyremontowanym Rynku.

Na końcu głos zabrała Pani Katarzyna Paruszewska, która opowiedziała o bohaterskim czynie Marceliny Bratuś. Dziewczynka uratowała życie nieznajomemu mężczyźnie, który zasłabł na przejściu dla pieszych.

Marcelino - dziękujemy! Jesteś bohaterką!

 


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!