DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

miniatura

 

21 marca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej Szkole Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki.

 

We wtorek w Szkole w Kiełczewie jak i również w Szkole na ul. M. Konopnickiej zorganizowałyśmy warsztaty kukiełkowe z kolorowych skarpetek. Na korytarzu szkolnym pojawiła się kolorowa gazetka tematyczna. W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie obejrzeli krótką prezentację oraz film, gdzie uczyły się akceptacji dla różnorodności i odmienności. Uczniowie projektowali własne, różnokolorowe skarpetki. Natomiast w czwartek uczestniczyli w „Skarpetkowym pokazie mody” oraz w skarpetkowych zajęciach sensorycznych.

Akcja miała na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa oraz propagowanie praw i potrzeb osób z tą wadą genetyczną.

Aby wyrazić nasze wsparcie i solidarność z osobami z Zespołem Downa, uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w dwóch różnych skarpetach!

Bardzo dziękujemy za współpracę nauczycielom, uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie. Przygotowali także duże ilości kolorowych ilustracji, na których znajdują się kolorowe skarpety oraz kolorowych kukiełek.

 

Dziękujemy za udział w akcji!

 

 

Kordynatorzy projektu:

Szkoła w Kiełczewie: Aleksandra Nowak, Romana Kosowska, Anna Michalak.

Szkoła w Kościanie: Marika Jędroszkowiak, Monika Majsner, Agata Maćkowiak, Natalia Kowalska-Jakubowicz.