Książki historyczne w bibliotece szkolnej

miniatura

Od 9 do 16 maja 2016 roku uczniowie szkoły podstawowej realizowali projekt edukacyjny pod hasłem Z historią w tle. Ich zadaniem było przedstawienie w formie graficznej wybranych zagadnień historycznych. Klasa IV zdecydowała, że zaprezentuje średniowiecznego rycerza. Klasa V zajęła się starożytnym teatrem. Natomiast klasa VI przedstawiła obrzęd chrztu Polski. Poszczególni uczniowie prezentowali swoje prace przed kolegami i nauczycielami. Realizując projekt mieli okazję zapoznać się z książkami Jarosława Grygucia z serii Kultura Piastów dla dzieci oraz z serią książek Poznaj Świat pod redakcją Marka Bujaka.

31 maja 2016 roku w bibliotece odbyła się impreza pt. ... tym dzieciom przyszło żyć w okrutnych czasach. Celem tego wydarzenia było przybliżenie uczniom książek, których główni bohaterowie żyli podczas II wojny światowej. Były to dzieci. Nauczyciele czytali fragmenty następujących książek: Wszystkie moje mamy, Zaklęcie na W, Asiunia, Czy wojna jest dla dziewczyn?, Ostatnie przedstawienie panny Esterki. Uczniowie natomiast opowiadali historię Małego Powstańca opisanego przez Szymona Sławińskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy V i VI.

Przeprowadzone w klasie IV-VI projekty i spotkania miały zachęcić uczniów do korzystania z nowych książek historycznych zakupionych do biblioteki szkolnej i w ramach programu Książki naszych marzeń.

Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie Anna Hordecka i Jolanta Pawłowska.

 

Opracowała: Jolanta Pawłowska