Spotkanie z Elmerem

miniatura

13 kwietnia 2016 roku uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej mieli okazję poznać niezwykłego słonia w kratkę – ELMERA. To główny bohater serii książek zakupionych przez naszą szkołę w ramach programu Książki naszych marzeń.

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza to lekcja Elmer i przyjaciele przeprowadzona w bibliotece szkolnej. Podczas tych zajęć uczniowie poznali historię Elmera i jego przyjaciół. Sympatyczny słoń pokazał najmłodszym jak ważna w życiu jest pomoc i przyjaźń. Dzieci odgrywały scenki na zadany temat, rysowały smutne i wesołe „buźki” przy odpowiednich zdaniach, rozwiązywały zadania matematyczne, a na zakończenie wspólnie kolorowały Elmera.

Lektura książki Elmer – słoń w kratkę była również inspiracją do przeprowadzenia zajęć sportowo-zręcznościowych, które odbyły się na salce korekcyjnej. Wiele radości sprawiły dzieciom skoki w workach, chodzenie po „kamieniach” oraz zabawy z chustą animacyjną. Banany – ulubione pożywienie słonia, stanowiły nagrodę i wzmocnienie dla uczniów, którzy bardzo zaangażowali się w zabawę.

14 kwietnia 2016 roku uczniowie klas I-IV realizowali projekt pt. Mój kolorowy przyjaciel polegający na samodzielnym przygotowaniu Elmera. Nanosili kolory w poszczególne kratki i nazywali je. Następnie opowiadali, dlaczego poznany przez nich słoń jest kolorowy. Każda z klas przygotowała również piosenkę o słoniu.

Spotkanie z Elmerem zorganizowały i przeprowadziły panie: Anna Hordecka, Jolanta Pawłowska, Monika Włodarczak, Magdalena Perekietka i Jadwiga Marcinkowska.

 

Opracowała: Jolanta Pawłowska

Czytaj również: