Sprawozdanie z Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej – Sprawni Razem - Trzebnica 29.10 - 31.10.2021

miniatura

W dniach 29 – 31 października 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej – Sprawni Razem, które odbyły się w Trzebnicy na Dolnym Śląsku. Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu zawodnicy wraz  z opiekunami podjęli przygotowania do rozgrywek, które przyniosły wiele emocji i pozytywnych doznań. Sztab organizacyjny na czele z trenerem kadry Polski Panem Zbigniewem Staranowiczem opracował formy i treści przeprowadzanych rozgrywek. Spośród przybyłych reprezentacji województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i mazowieckiego ustaliliśmy, że gramy „każdy z każdym” co sprawiło, że zawodnicy musieli stoczyć czasami dwa spotkania z rzędu. Mecze  odbywały się w nowo oddanym do użytku obiekcie, Gminnej Hali Widowiskowo – Sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków, który swą ogromną powierzchnią zachęcił zawodników do aktywnego udziału. Patronat honorowy sprawował Burmistrz Trzebnicy Pan Marek Długozima.

Pierwszą grą, którą mogliśmy stoczyć był mecz z województwem mazowieckim. Pomimo bardzo wyrównanej walki w pierwszej połowie, zawodnicy nie podołali presji, którą narzucił przeciwnik i w ostateczności mecz zakończył się na korzyść województwa mazowieckiego. Podobna sytuacja miała miejsce w meczu z  województwem pomorskim. Ostatnie spotkanie okazało się bardzo zaskakujące dla naszych reprezentantów, którzy zmierzyli się z kadrowiczami Polski reprezentującymi województwo dolnośląskie. W pierwszej połowie wyszliśmy na prowadzenie i ta sytuacja utrzymywała się przez dłuższy czas. Jednak doświadczenie i czucie piłki przeciwników sprawiło, że druga połowa okazała się lepszą dla gospodarzy. Plusem było to, że jako jedyni przegraliśmy z reprezentantami najmniejszą ilością bramek, co bardzo ucieszyło wszystkich zawodników. Zmagania okazały się bardzo wyczerpujące dla całej drużyny i jednocześnie pokazały, że dzięki systematyczności i uporowi każda drużyna jest do ogrania.  

Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie reprezentowali następujący zawodnicy: Mikołaj Kasztelan, który jednocześnie stał się najskuteczniejszym zawodnikiem ataku województwa wielkopolskiego rzucając 10 bramek, Krzysztof Górczak z dorobkiem 5 goli, Igor Kociemba  - 3 bramki, Krzysztof Lebiedziew – 1 gol, Mikołaj Dworczak, Oskar Grycz oraz niezastąpiony na bramce Kacper Gęstwa, który wielokrotnie ratował sytuacje podbramkowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.