UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

miniatura

Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wolność nie jest dana nam raz na zawsze. Trzeba o nią dbać, pielęgnować ją i szanować, o czym przypomnieli nam prowadzący akademię - pani Agata Berlińska i pan Piotr Olejnik. Część artystyczną rozpoczęła uczennica klasy 2bP Kamila Deka recytując wiersz pt. „Polskie krajobrazy” Stanisława Kraszewskiego. Następnie wysłuchaliśmy cudownego duetu, który stworzyli uczeń klasy 6bsu Oskar Szudra i Pani Aleksandra Nowak, wykonując piosenkę pt. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. W trakcie występów sławiących piękno naszego kraju mogliśmy oglądać fotografie zebrane podczas szkolnego konkursu „Piękna Nasza Polska Cała - polskie krajobrazy” zorganizowanego przez panią Katarzynę Dolatę i panią Annę Michalak. 

Po nastrojowym śpiewie wystąpiły utalentowane uczennice naszej szkoły wykonując układ rytmiczno - ruchowy do Walca a-moll Fryderyka Chopina. Po dźwiękach Chopina nasi nauczyciele śpiewali i tańczyli do popularnej piosenki legionowej pt. „Przybyli ułani pod okienko”. Na koniec chór szkolny wykonał piosenkę pt. „Pałacyk Michla”. Piękne przebrania i głosy naszych wokalistek i wokalistów wprowadziły publiczność w atmosferę radości, a niejeden z uczestników ocierał z oczu łzy wzruszenia. Części artystycznej przez cały czas towarzyszył szkolny zespół muzyczny w składzie: Magdalena Kostyk (klarnet), Agata Szumnarska (gitara), Klaudia Wytyk (skrzypce) i Dawid Waliszewski (klawisze). 

Na zakończenie akademii Dyrektor Szkoły Pan Dawid Olejniczak życzył całej społeczności szkolnej, aby znajdowali siłę do codziennych starań, by czynić naszą Ojczyznę miejscem, o którym marzyli nasi przodkowie. Aby Polska była krajem, który jednoczy i chroni swoich mieszkańców.  

 
Scenariusz akademii został opracowany przez panią Agatę Szumnarską, a scenografię stworzyły pani Katarzyna Dolata i pani Małgorzata Skałuba z uczniami klas PP.