XXVI Bieg Olimpijski im. Ireny Szewińskiej RACOT 2019

Dnia  14 września w sobotnie słoneczne przedpołudnie stadion hippiczny w Racocie wypełnił się amatorami biegania i maszerowania z kijkami nordic walking z różnych stron Polski.  Tegoroczna edycja biegu poświęcona była pamięci zmarłego Przemysława Kaczmarka, sołtysa Racotu.

Do Racotu na ” XXVI   Bieg Olimpijski im Ireny Szewińskiej ” dotarliśmy i my uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Kościana z paniami Lidią Picz, Izabelą Szaflińską i panem Wiktorem Szymanowskim.
  
 Uśmiech
 Razem całą gromadką dzielnie reprezentowaliśmy naszą szkołę. Uśmiech
  
 Na imprezę przybyło wielu gości na czele z kościańskimi samorządowcami. Po raz pierwszy na stadionie hippicznym zabrakło olimpijczyków, którzy z powodu odbywających się w tym samym dniu imprez sportowych i olimpijskich nie mogli przybyć do Racotu. Był za to Pan Andrzej Włodarczyk – tata Anity, dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej. Sama Anita dochodzi do siebie po operacji kolana.

   Jak co roku uczestnicy mieli do pokonania 5- kilometrową trasę wiodącą wokół stadionu hippicznego. Na trasę wyruszało ponad 1200 biegaczy i chodziarzy. Nie było podziału na kategorie wiekowe i płeć, a w myśl hasła przewodniego zwycięzcami byli wszyscy, którzy dobiegli lub doszli do mety.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy, foldery i upominki. Każdy miał szansę wylosowania roweru czy innych nagród rzeczowych. Wśród szkół i innych grup zorganizowanych rozlosowano puchary. Na zakończenie odbył się piknik sportowo-rekreacyjny.

Uśmiech  Pogoda dopisała.  Wróciliśmy zadowoleni, z uśmiechami na twarzy Uśmiech