XXV Bieg Olimpijski im. Ireny Szewińskiej

   Dnia 15 września w sobotnie słoneczne przedpołudnie stadion hippiczny w Racocie wypełnił się amatorami biegania i maszerowania z kijkami nordic walking z różnych stron Polski.
  
   Do Racotu na ” XXV Bieg Olimpijski im Ireny Szewińskiej” dotarliśmy i my uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Kościana z paniami Lidią Picz, Izabelą Szaflińską i panem Wiktorem Szymanowskim.
  
   Razem całą gromadką dzielnie reprezentowaliśmy naszą szkołę. :)
  
   Jak co roku na biegu gościli olimpijczycy. Tym razem do Racotu przyjechali: Andrzej Wróbel (lekkoatleta), Anita Włodarczyk (lekkoatletka), Andrzej Głyda (strzelec), Dariusz Woźniak (pięcioboista), Tadeusz Kulczycki (lekkoatleta), Romuald Rasiak (siatkarz) oraz Jaromir Radke (łyżwiarz), któremu przypadł przywilej zapalenia znicza olimpijskiego. Gościem specjalnym był mąż patronki biegu - Janusz Szewiński.
 
   Jak co roku uczestnicy mieli do pokonania 5-kilometrową trasę wiodącą wokół stadionu hippicznego. Na trasę wyruszało 2200 biegaczy i chodziarzy. Nie było podziału na kategorie wiekowe i płeć, a w myśl hasła przewodniego zwycięzcami byli wszyscy, którzy dobiegli do mety.
   
   Po biegu odbył się piknik rodzinny, podczas którego odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród m.in. rowerów. Loteria miała charakter charytatywny. Impreza sportowa bardzo nam się podobała.
:) Wróciliśmy zadowoleni, z uśmiechami na twarzy :)