DZIEŃ DZIECKA Z ALPAKAMI

miniatura

W piątek 10.06.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najwspanialszych dni  w roku- Dzień Dziecka.

Z tej okazji, dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście.

A kto to taki ? To alpaki !

 

Niezwykli goście - Elfik i Kompaniero - bo tak nazywają się alpaki pani Karoliny, która powiedziała nam, że: „Kto twierdzi, że szczęścia nie można dotknąć - nie dotykał alpaki.”

Alpaki, to zwierzęta szczególnie przyjazne i spokojne, a ich towarzystwo sprzyja wyciszeniu oraz rozluźnieniu i zdecydowanie poprawia nastrój i samopoczucie. Dzieci słusznie zauważyły, iż alpaki z wyglądu przypominają nieco lamę, ale są też podobne do owcy. Sam wygląd alpaka wzbudził sympatię uczniów, dlatego dzieci nie miały problemów, aby je pogłaskać a nawet przytulić. Dowiedzieliśmy się, że nasi goście to krewni wielbłądów, pochodzą z Ameryki Południowej, gdzie zostały udomowione. Hoduje się je głównie dla wełny i mięsa oraz że komunikują się poprzez wydawanie różnie zmodulowanych dźwięków, a ich przysmakiem jest pyszna marchewka jak dla nas lody. Uczniowie mogli wyczesać je specjalną szczotką, a także nakarmić marchewką, a nawet dać buziaka.

Po spotkaniu z zachwycającymi zwierzętami dzieci bawiły się przy muzyce, wykonały alpaki z wełny, otrzymały też słodką niespodziankę. Były także takie atrakcje, jak malowanie twarzy przez nasze utalentowane plastycznie panie Jagodę i Agatę oraz zdjęcia w alpakowej foto-budce, którą stworzyła dla nas nasza równie utalentowana plastycznie pani Agatka.

 

Wszyscy super się bawili ! Dzieci były bardzo zadowolone z odwiedzin tych niesamowicie przyjaznych zwierząt i już nie mogą się doczekać, kiedy znów będą mogły podziwiać je w naszej szkole.

 

Organizatorzy