PODSUMOWANIE PROGRAMU ,,AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

miniatura

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program opracowany został przez psychologów, metodyków i ekspertów od efektywnego uczenia się oraz zatwierdzony przez Policję.

Od września uczniowie z klas 1A, 1a, 2a, 3a, 4ua, 5ua oraz 6ua uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa realizowanych w oparciu o starannie przygotowane materiały edukacyjne. Uczniowie wypełniali karty pracy otrzymane od organizatorów oraz oglądali filmy edukacyjne. Koordynatorzy Programu wraz z Kubusiem Puchatkiem uczyli dzieci, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz bezpiecznie, a zarazem aktywnie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym. Przypominali o konieczności noszenia odblasków, a także poruszali zagadnienia dotyczące bezpiecznego i rozsądnego korzystania z Internetu.

Na zakończenie Programu dzieci zweryfikowały swoją wiedzę zdobytą podczas zajęć rozwiązując na stronie Programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Test online obejmował 12 pytań z zakresu: bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie, pierwszej pomocy i bezpiecznych relacji z rówieśnikami. Wszyscy uczniowie biorący udział w Programie poprawnie wykonali test i otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie i zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

 
Kinga Biszof
Aleksandra Naskręt-Tomczak
Katarzyna Paruszewska