Sprawozdanie z akcji - KOLOROWA SKARPETKA

miniatura

 Sprawozdanie z akcji

zorganizowanej w naszej szkole

 

 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI.

 

 

„Włączanie społeczne - co to znaczy?”

W tym roku kampania Światowego Dnia Zespołu Downa skupiła się na tym właśnie pytaniu, które było hasłem tegorocznych obchodów. Tego dnia szczególnie pochylamy się nad problemem zwiększenia efektywności działań i systemów umożliwiających osobom z Zespołem Downa pełne uczestnictwo w życiu społecznym oraz organizowania wsparcia ich samodzielności.

Akcja „Dzień Kolorowej Skarpetki” zorganizowana po raz kolejny w naszej szkole miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integrację z nimi. Odbywała się w formie stacjonarnej, a uczestnikami akcji byli uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele szkoły.

Uczniowie klas „u” szkoły podstawowej oraz przysposabiającej do pracy na lekcjach z zajęć rozwijających komunikowanie się w tygodniu poprzedzającym obchody zapoznali się z ideą obchodów, wykonali wraz z organizatorami gazetkę tematyczną, plakaty związane z obchodami Dnia Kolorowej Skarpetki oraz pokolorowali skarpetki nie do pary, okazując w ten sposób akceptację i zrozumienie. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

Otrzymaliśmy także w związku z tą akcją zdjęcia „kolorowych skarpetek” od uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły. Zanim zaprosimy Was do obejrzenia przysłanych zdjęć, jako organizatorzy chcemy wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie podziękować za udział w tegorocznej akcji słowami, które stały się naszym szkolnym mottem przewodnim „Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi, a tylko uśmiechem i słowem – DZIĘKUJĘ”. Co jako organizatorzy z serca czynimy.

Oto nadesłane zdjęcia: